Menu
Het Historisch Centrum Westergo wordt een bijzondere plek in Bolsward

Bolsward wordt het culturele centrum van de gemeente Sùdwest-Fryslân

18 oktober 2017

Het Historisch Centrum Westergo wordt een bijzondere plek in Bolsward

Met een investering van ruim 8 miljoen euro wordt het gemeentehuis van Bolsward verbouwd en krijgt het een culturele functie, vergelijkbaar met het Historisch Centrum Leeuwarden.

We willen er een plek van maken waar we de geschiedenis van onze gemeente en haar voorgangers kunnen laten zien en beleven”, aldus wethouder Mirjam Bakker. ,,Een plek waar we al het moois op het gebied van historie en cultuur in onze gemeente samenbrengen. Met moderne tentoonstellingen, lezingen en exposities, zodat je de verhalen van toen echt beleeft.”

Ook wordt het complete gemeentearchief van Sûdwest Fryslân ondergebracht in het stadhuis van Bolsward. Dit archief wordt ook toegankelijk gemaakt voor publiek. De planning is om in de tweede helft van 2018 te beginnen met het nieuw te bouwen archiefruimte waarbij tussen de Kerkstraat en de Wipstraat een brede doorsteek komt.

Het totale project zal eind 2019 gereed zijn.

Blijf op de hoogte en mis nooit evenementen of nieuws